Hakkımızda

İnternetin yaygın kullanılmaya başlandığı zamandan beri en çok tercih edilen uygulama türlerinden biri de oyunlardır. Bilgisayar ve internetin her evde olması ile birlikte internetten oynanan çevrimiçi oyunlar da hızlı bir şekilde yayılmaya başlamıştır. Her dönem değişen oyunların günümüzde en popüler olanı ve dünya çapında en çok oynayıcısı bulunanı ise League of Legends yani kısaca isimlendirilmesi ile LOL olarak bilinmektedir.

League of Legends Oyunu Nedir?

League of Legends bir takım oyunudur. O sebeple kişilerin kendi performansları kadar takımın performansı da son derece önemlidir. Bu sebeple kişiler performanslarını bildikleri kişiler ile oynarsa ortalamanın çok daha üzerinde bir sonuç elde edebileceklerdir. Oyun aynı zamanda çevrimiçi oynanan bir oyundur. Bu yüzden oyunu durdurmak, bekletmek mümkün değildir. Oyun anında oyunu oynayamayan kişinin öldürülmesi ve oyun dışı edilmesi muhtemeldir. Yani oyunu oynayacak olan kişilerin çevrimiçi bir takım oyunu oynadığını unutmadan hareket etmesi gerekir. Oyun esnasında başka sekmelerde gezinti yapılmamalı ya da oyun açık bırakılıp farklı yerlere gidilmemelidir.

Lol Hangi Özellikleri İle Ön Plana Çıkan Bir Oyundur?

League of Legends oyunu pek çok farklı özelliği ile benzer rakip oyunların önüne geçebilmektedir. Gerek karakterleri, gerek oyuncular için sağladığı kolaylıkları ve gerek de en çok tercih edilmesini sağlayan lol canlı maç özelliği ile diğer rakip oyunların birkaç adım ötesinde olmaktadır.

League of Legends Canlı Maç Özelliği Nedir?

League of Legends oyuncularını oyuna bağlayan en önemli özelliklerden biri olan lol canlı maç ile çevrimiçi bir biçimde arkadaşlarıyla ya da başka oyuncularla kesintisiz maç yapabilmeleridir. Canlı maç esnasında sesli konuşma özelliği, mesajlaşma özelliği gibi ulaşım yolları da bulunur. Özellikle oyun oynayarak Twitch gibi yayınları açan kişiler League of Lefends oyunundaki canlı maç özelliği ile de ön plana çıkabilmektedir. Lol canlı maç günün yirmi dört saati var olan maç sistemidir. Zaten canlı maç özelliği dışında maç yapılamaz. Oyuncular çevrimiçi olan bu oyunu oynamak isterlerse lol canlı maç özelliğinden faydalanabilirler.

League Of Legends Karakterleri

League of Legends oynayan kişilerin seçebileceği farklı karakterler mevcuttur. Aralıklarla yeni karakterler eklenmekte ya da var olan karakterler donanımlı hale getirilmektedir. Her oyuncunun kendi favori karakteri bulunmaktadır. Karakterlere ek olarak rün adı verilen oyun hamleleri daha doğrusu yetenekleri mevcuttur. Şampiyon rünleri oyunun gidişatını bile etkileyebilecek olan rünlerdir.

Şampiyon Rünleri Nelerdir?

Her karakterin kendine has rünleri vardır. Bu rünler oyun içerisindeki performansa da yansıyacak olan rünlerdir. Örneğin Katarina’nın performansını yükselten rünler ile Zed’in performansını etkileyen rünler aynı olmayabilir. Bu sebeple şampiyon rünleri ve bu rünlerin dizilimini iyi öğrenmek oyun esnasında oyuncunun performansını birkaç kat daha arttıracaktır. Rün seçimi yapmak oldukça önemlidir çünkü her rün başka bir işlevde kullanılmaktadır. Bu sebeple oyuncu oynayacağı bölgeye göre, seçtiği karaktere göre ve kendisinin kullanımını kolaylaştıracak olana göre şampiyon rünleri seçimi yapabilir.

League of Legends Canlı Maç için Seçilebilecek Rünler Nelerdir?

Lol canlı maç özelliği ile maç yapacak kişiler hangi karakter ile iyi oynayabildiğini seçmelidir. Daha sonra bu karaktere uygun rünler seçilmelidir. Örneğin Katarina ile oynanacaksa onun performansını arttıran rünler bulunmaktadır, bu rünlerden biri tercih edilebilir. Rünlerin özellikleri değişkendir. Bu değişken özelliklere bakılarak oyuncu hangi bölgede ve hangi görevde oyunda yer alacaksa ona göre şampiyon rünleri seçimi oyuncular tarafından yapılabilir. Bu rünlerin dizilimini de yine oyuncu yapacaktır.